ایمیل ما
info@dorfamgroup.ir
تلفن ما
021-88040641

جزئیات پروژه

هنگامی که صحبت از دکوراسیون منازل پیش می آید، اولین نکته ای که به ذهن می‌رسد.استفاده از طرحها و ایده های با طرح چوب است، زیرا استفاده از چوب در طراحی داخلی منازل، انرژی و گرمای خاصی را به مخاطب می‌دهد، و بسیار چشم نواز است، همچنین جالب است بدانید، بهترین ژورنالهای طراحی داخلی متعلق به کشور روسیه می باشد.در این مقاله قصد معرفی چوب یولکا را داریم و از کاربردهای آن و علت واردات آن صحبت خواهیم کرد.

علت واردات چوب یولکا

بدلیل اینکه روسیه یکی از بزرگترین صادرکنندگان چوب و الوار است، و ایران هم یکی از واردکنندگان چوب و الوار میباشد ، در تمامی سدها و قرنها با نگاهی اجمالی می توان نقش پر رنگ صنعت چوب را در تاریخ فرهنگ بزرگ و غنی کشور عزیزمان ایران ببینیم ،هنرمندان کشور ما از دیر باز در صنایع دستی از خود برجای گذاشته، نقش و نگاره های زیبای چوبی زیادی را خلق کرده اند،نقش و نگاره و سازه های که هر کدام را تنها با دستان توانمند و زحمت کشیده بدون هیچ ابزار و یراق حرفه ای امروزی به معرض نمایش گذاشته اند.

پنجره های چوبی با سازه، گره چینی که یکی از سخت ترین سازه ها محسوب می شود، البته شایان ذکر است که امروزه همان سازه زیبا را با دستگاههای کامپیوتری پیشرفته در کمترین بازه زمانی می سازند، ولی این کجا و آن کجا؛

از این رو نگاهی به صنایع وارداتی چوب می اندازیم تا با کمیت و کیفیت آن به صورت کوتاه و کلی آشنا شویم.متاسفانه به دلیل کم لطفی بعضی از دوستان در اصناف چوب، ما تمامی چوبهای وارداتی از روسیه را بدون شناخت نوع آنها و کیفیت و خصوصیت و دسته بندی آنها بطور کلی بنام چوب روسی می شناسیم.

در صورتی که این نوع واردات چوب دارای دسته بندیهای مختلف و زیادی می باشند، از جمله:چوب یولکا، چوب ساسنا، چوب بریوزا، …… که در اینجا می خواهیم با چوب یولکا آشنایی مختصری پیدا کنیم، و کمی باهم در مورد این کالای قیمتی و زیبا گپ و گفتی داشته باشیم.

چوب کاج Picea abies یولکا

این درخت از گونه درخت مخروط سانان با برگهای سوزنی می باشد، از این درخت به عنوان درخت نوئل؛ هم یاد میشود، که همان درخت کریسمس است، درختی زیبا و همیشه سبز که این سبزی و طراوت از خصوصیات بارز درختهای کاج و مخروطی می باشد.

از ویژگیهای بارز چوبهای وارداتی یولکا، این کالای قیمتی و زیبا می توان به چند مورد اشاره کرد، خصوصیاتی مثل بافت نرم چوب یولکا ، که این نرم بودن بافت کمک به سزایی در امر برش و شکل دهی و چکش خوار بودن چوب دارد که باعث میشود، کاربر خیلی راحت تر و به آسانی با چوب کار کند و آن را به سازه دلخواه درآورد.

همچنین چوبهای وارداتی یولکا، دارای گره های ناهماهنگ می باشد که این ناموزونی،در بافت تاثیر بسزای در زیبای وجذابیت برش کارایجاد میکند، و این زیبایی زمانی رخ نمای میکند که، بعد از شکل نهایی به چوب روی آن را با رنگ زینت دهیم، آن زمان طرح های نهفته در بافت چوب همچون نقاشی شروع به رخ نمایی می کنند.

گاها شما هم چوبهای وارداتی روسیه را بنام چوبهای خود رنگ شناخته اید، باید بدانید که یکی دیگر از کم لطفی ها نسبت به چوبهای روسی همین نامگذاری های بی پایه و اساس می باشند، البته ناگفته نماند ،چوبهای وارداتی روسی به دلیل رنگ روشنی که دارند و رگه های خاکستری، صورتی،زرد،و حتی نارنجی،.با یک دست رنگ سیلر و یا رنگ کیلر و حتی پلی استر بسیار خوش رنگ و روغن خورده و جلا گرفته به چشم میخورند، از این رو به انها نام خود رنگ را نسبت دادند.

نام دیگر چوب یولکا

در مطالب فوق گفت شد که چوب وارداتی یولکا را بنام نوئل هم می‌خوانند، و رنگ آن سفید مایل به نخودی است.و دارای گره‌های فندقی می باشد، داخل بافت چوب یولکا به‌صورت نقطه‌ای بوده و در تمام طول چوب به‌صورت نامتوازن تکرار می‌شود. و زیبای منحصر بفردی را به این چوب می بخشد،به همین دلیل چوب وارداتی یولکا در صنایع و سازه های خاص مورد استفاده قرار میگیرد.

نوئل نام نوعی درخت مخروطی که از خانواده بلوط ها بشمار می آید،و علت نامگذاری درخت هم به دلیل یادآوری شب زیبای کریسمس می باشد ، که ما آن را با نام متداول یولکا می شناسیم، و جزء چوب های با کیفیت روسیه است این نوع چوب به دلیل کیفیت خوب و بالای که دارد، در ایران بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار محبوب است.

زمان رشد چوب وارداتی یولکا

این درختان در بازه زمانی بین 7 تا 10 سال به نهایت رشد و زمان برداشت می رسند، بافتی یکدست و متوسط دارد.

کاربرد چوب یولکا

این چوب با توجه به خصوصیات و ویژگیهایی که دارد از آن می‌توان برای ساخت سازه‌های مختلفی استفاده کرد ویژگی های مثل ابعاد مختلف، مقاومت بالا، سبک بودن ،ارزان بودن و همچنین مقاومت بالا، در مقابل موریانه، که نکته بسیار مهم برای کاربران و فضای کاری که در آن استفاده می شود محسوب می گردد.

همچنین و مقاومت مناسب چوبهای وارداتی یولکا در برابر رطوبت تماما عواملی است که می‌توان از این چوب‌ها در ساخت سازه‌های مختلف چوبی از آن استفاده کرد.مهمترین عامل که همیشه انواع چوبها را معرفی میکند و آنها را در دسته بندیهای مختلف سازه ها قرار میدهد، مقاومت بالای چوبها در برابر رطوبت، پوسیدگی، و پوسته پوسته شدن، مقاومت در برابر موریانه، این عوامل موجب می شود، تا به راحتی بتوانیم از چوبهای وارداتی ،در هر شرایط جوی و آب و هوای بدون کوچکترین، دل نگرانی استفاده کنیم.

آلاچیق چوبی،سقف، درب و پنجره چوبی، کف‌پوش چوبی، نرده ای چوبی مواردی هستند که در ساخت آن‌ها از چوب یولکا بسیار زیاد استفاده می‌شود.

با ما در تماس باشید
021-88040641